Stare odmiany czereśni

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

  Rośliny

  Stara odmiana
  Brak w magazynie
  (12) 29.00 
  Stara odmiana
  Brak w magazynie
  (5) 29.00 
  Stara odmiana
  Brak w magazynie
  (8) 29.00 
  Stara odmiana
  Brak w magazynie
  (8) 29.00 
  Stara odmiana
  Brak w magazynie
  (8) 29.00 
  Brak w magazynie
  (6) 29.00 
  Stara odmiana
  Brak w magazynie
  (4) 29.00 
  Stara odmiana
  Brak w magazynie
  (6) 29.00 

  Charakterystyka starych odmian czereśni

  Stare odmiany czereśni charakteryzują się przede wszystkim wyjątkowym smakiem, aromatem i wysokimi walorami zdrowotnymi. W przeciwieństwie do nowoczesnych odmian czereśni często posiadają mniejsze owoce, ale zdecydowanie intensywniejszy smak i słodki aromat. Wiele starych odmian czereśni jest też bardziej odpornych na choroby i szkodniki, co pozwala na ich uprawę bez użycia szkodliwych środków chemicznych. Często są to odmiany tradycyjnie uprawiane przez wiele pokoleń, co dodaje im wyjątkowego uroku i wartości historycznej. Może stare odmiany drzew owocowych nie mogą pochwalić się dużymi owocami, ale to są bardziej ekologiczne w uprawie, drzewo rośnie i owocuje obficie, sadzonki wyróżnia odporność na choroby, a owoce są o aromatycznym miąższu, który jest soczysty i smaczny.

  Ekologiczność starych odmian czereśni

  Stare odmiany czereśni charakteryzują się mniej wymagającymi potrzebami pielęgnacji i ochrony przed chorobami w porównaniu z nowoczesnymi odmianami. Dlatego też uprawa starych odmian czereśni jest bardziej ekologiczna, nie trzeba stosować chemicznych oprysków. Ponadto, w sadach z odmianami tradycyjnymi można spotkać większą różnorodność gatunkową owadów, które są pożyteczne w ochronie roślin i zapylaniu. W ten sposób, sady z odmianami tradycyjnymi stają się ważnymi siedliskami dla różnorodności biologicznej i stanowią ważny element ekosystemu. W dodatku, owoce z odmian tradycyjnych, dzięki swojemu bogatszemu smakowi i aromatowi, są bardziej pożądane i bardziej wartościowe

  Jaka stara odmiana czereśni jest najlepsza?

  Ciężko powiedzieć, która stara odmiana czereśni jest najlepsza, polecamy wybrać taką odmianę, która spełnia nasze preferencje i dobrze przyjmie się w naszej glebie. Odmiana deserowa owocuje obficie, ma miąższ ciemnoczerwony, aromatyczny i soczysty, nadaje się od razu do jedzenia na surowo. Oto kilka z ciekawszych starych odmian czereśni, różnią się smakiem, kolorem, stare odmiany czereśni różni też dojrzałość zbiorcza, okres owocowania i sam owoc:

  Kiedy sadzić drzewka starych odmian czereśni?

  Sadzenie czereśni z odkrytym korzeniem odbywa się w okresie od września do połowy listopada, ewentualnie stare odmiany czereśni można też zasadzić wczesną wiosną. Dobrze jest dobrać odpowiednią podkładkę dla ziemi w naszym ogrodzie lub na działce, która pozwoli czereśni zdrowo rosnąć, a także zadecyduje o jej rozmiarze. Warto też zadbać o odpowiednią rozstawę między drzewami, drzewka które rosną duże dobrze jest sadzić w odległościach około 5 m, a mniejsze drzewka w rozstawie około 3 m, odległość określi nam też kształt, w jaki chcemy formować koronę. Odpowiedni dobór odległości zapewni lepsze owocowanie i przełoży się na lepszej jakości miąższ.
  Co mówią nasi Klienci
  1232 opinie