Róże rabatowe

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

  Rośliny

  Brak w magazynie
  (3) 17.00 
  Brak w magazynie
  (2) 17.00 
  Brak w magazynie
  Brak w magazynie
  (5) 17.00 
  Brak w magazynie
  (2) 17.00 
  Brak w magazynie
  (1) 17.00 

  Charakterystyka róży rabatowej

  Róże rabatowe należą do rodziny różowatych i pochodzą z Chin i Europy, jest to odmiana obficie kwitnąca. Jej pędy są pokryte kłującymi kolcami i pełne są ciemnozielonych liści. Obfite kwitnienie trwa od maja do jesieni, zależnie od odmiany. Kwiaty róży rabatowej są pełne lub półpełne, zwykle kuliste lub płaskie, o średnicy od 4 do 10 cm, a ich barwa może być biała, różowa, czerwona, żółta, pomarańczowa, fioletowa, a nawet dwukolorowa.Oto kilka z ciekawszych odmian róż:

  Wymagania w uprawie róży rabatowej

  Róże rabatowe najlepiej rosną w miejscach dobrze nasłonecznionych, ale niektóre odmiany tolerują też półcień. Gleba powinna być żyzna, przepuszczalna i lekko kwaśna, o pH 6-7. Róże rabatowe są wrażliwe na przesuszenie, więc należy regularnie podlewać je w czasie suszy.

  Jak uprawiać i pielęgnować różę

  Róże rabatowe najlepiej sadzić wiosną lub jesienią, poleca się jednak termin jesienny, ponieważ już na wiosnę i przez całe lato będziemy mogli cieszyć się wyglądem róż. Przed sadzeniem należy przygotować miejsce i wymieszać glebę z kompostem lub obornikiem. Po posadzeniu rośliny należy regularnie podlewać i usuwać zwiędłe kwiaty oraz chore liście, co pobudzi kwitnienie. W czasie zimy warto okryć rośliny gałązkami świerku, co ochroni je przed mrozem i utrzyma roślinę w dobrej kondycji.

  Róża rabatowa - do czego można jej użyć?

  Róże rabatowe są najczęściej uprawiane ze względu na swoje piękno, dlatego też najczęściej wykorzystywane są do dekoracji ogrodów i parków. Są też popularne jako kwiaty wykorzystywane do bukietów i kompozycji. W kosmetyce naturalnej stosuje się olejek różany pozyskiwany z płatków kwiatów róży, który ma właściwości regenerujące i nawilżające dla skóry.
  Co mówią nasi Klienci
  1232 opinie