Często zadawane pytania

 

Obsługa zamówienia

Sadzonki pochodzą z naszej uprawy. Posiadamy własny Kwalifikowany Sad Zraźnikowy, z którego pozyskujemy oczka odmian szlachetnych do szczepienia. Dlatego masz  gwarancję, że rośliny będą zdrowe oraz dokładnie takiej odmiany, jakie zamówiłeś.
Przedsprzedaż umożliwia zakup rośliny, zanim będzie ona dostępna do wysłania. Zamawiając rośliny w przedsprzedaży, rezerwujesz je, aby mieć pewność, że będziesz wśród pierwszych osób, które otrzymają rośliny po dacie rozpoczęcia wysyłki.Data rozpoczęcia wysyłki wyświetlana jest na karcie produktu nad przyciskiem zamówienia i wskazuje przybliżoną datę rozpoczęcia wysyłki zamówionej roślinki.Pamiętaj że rośliny zakupione w przedsprzedaży mają pierwszeństwo w kolejce wysyłek.
Każde nasze drzewko posiada etykietę, na której są zawarte wszelkie informacje o nim.
Przesyłka nie jest naliczana za każde drzewko, tylko za paczkę obejmującą ilość około 25 drzewek.
Drzewka pakowane są do wspólnego balotu, w którym korzenie zabezpieczone są wilgotnymi trocinami. Tak zabezpieczone rośliny pakowane są w specjalne kartony o wysokości 150cm i 170cm, które są bardzo wytrzymałe i dopasowane do naszych sadzonek, tak by nie stresować roślin i nie uszkodzić ich podczas transportu. Oprócz tego przyjaznego dla roślin opakowania, dajemy naszym roślinom dodatkową odrobinę miłości i wody, zanim zostaną do Ciebie wysłane!
Przesyłki dostarczamy za pośrednictwem firmy kurierskiej GLS. Na miejscu są w 24h od nadania (w 90% przypadków).
Rośliny wysyłamy od poniedziałku do czwartku, aby nie utknęły w weekend na sortowni. Wszystkie zamówienia złożone od poniedziałku do czwartku do godziny 12:00 staramy się wysłać tego samego dnia. Zamówienia złożone od czwartku do godziny 12:00 do niedzieli wysłane zostaną w poniedziałek.Czas realizacji zamówienia wynosi do 1-2 dni roboczych od otrzymania wpłaty lub od złożenia zamówienia jeśli wybrana została opcja płatności przy odbiorze. Zdecydowana większość naszych paczek dociera już następnego dnia po nadaniu. W dniu wysyłki prześlemy Ci email z linkiem do śledzenia statusu przesyłki.Czasami nasze obietnice zawodzą, ponieważ nie całe zamówienie jest w głównym magazynie lub popełniono błąd u kuriera. Czy Twojej rośliny nadal nie ma u Ciebie po dwóch dniach? Zapraszam do skontaktowania się z nami e-mail, a my zajmiemy się tym!
Dbamy o to, aby każdy nasz Klient był zadowolony z zakupu. W przypadku roślin, sposób ich zapakowania i dostarczenia ma ogromne znaczenie. Opracowaliśmy specjalny sposób pakowania naszych roślin, który zapewnia ich optymalny transport i uniemożliwia ich uszkodzenie. Oprócz tego przyjaznego dla roślin opakowania, dajemy naszym roślinom dodatkową odrobinę miłości i wody, zanim zostaną do Ciebie wysłane!Drzewka owocowe z odkrytym korzeniem są do transportu przycięte i pozbawione liści, dlatego nie mają tak dużego zapotrzebowania na wodę i składniki odżywcze. Pakowane są do wspólnego balotu, w którym korzenie zabezpieczone są wilgotnymi trocinami. Rośliny pakowane są w specjalne kartony, które są bardzo wytrzymałe i dopasowane do naszych sadzonek, tak by nie stresować roślin i nie uszkodzić ich podczas transportu.Większość przesyłek pakujemy “na stojąco”, w kartony pionowe. Dzięki tej metodzie pakowania sadzonki mogą wytrzymać ponad tydzień bez wyjmowania z paczki.Jest to najbezpieczniejszy sposób transportu roślin. ​​Twój zielony przyjaciel dotrze do Ciebie w dobrym stanie.
Przesyłki są zabezpieczane, aby wykluczyć złamanie lub uszkodzenie. W przypadku zaistnienia takiej sytuacji należy wysłać zdjęcie uszkodzonej rośliny abyśmy mogli rozpatrzyć reklamację.Jesteśmy pewni naszych rozwiązań, dlatego jeżeli któraś sadzonka ulegnie uszkodzeniu zwrócimy Ci za nią pieniądze lub doślemy nową.

Sadzenie

Zalecamy posadzić drzewka jak najszybciej po otrzymaniu przesyłki. Jeżeli jednak nie masz takiej możliwości od razu, to do momentu posadzenia musz je prawidłowo przechować. Otwórz worek aby nalać trochę wody, po nawilżeniu przechowuj w ciemnym, chłodnym miejscu w pozycji pionowej.Jeśli nie jesteś w stanie zasadzić w ciągu kilku dni, zaleca się ich zadołowanie. Polega to na wykopaniu dołka wystarczająco dużego, aby pomieścić całą masę korzeniową, w nieużywanym obszarze ogrodu. Następnie możesz umieścić gołe korzenie w otworze pod kątem 45 stopni i delikatnie wzmocnić ziemię wokół.Twoje rośliny z gołymi korzeniami będą tutaj szczęśliwe przez kilka tygodni, ale będą znacznie szczęśliwsze, gdy znajdą się na swoim miejscu do sadzenia.
Zalecamy zasypanie korzenia górną warstwą ziemi.
Minimalna odległość pnia od pnia wynosi 2,5 m do 5 m.
Minimalna odległość od ogrodzenia to około 2 metry.
Korzenie przycinamy tylko przy późnym sadzeniu wiosennym.
Drzewka powinny być podlewane przy sadzeniu wiosennym, jesienią gdy ziemia jest sucha.
Nawożenie drzewek zalecamy w następnym roku po posadzeniu.
Nie stosujemy obornika do sadzenia. Można go zastosować rok po posadzeniu, obłożyć nim drzewka
Zalecamy wczesną wiosną oprysk środkami grzybobójczymi.
Drzewka należy posadzić w taki sposób, żeby miejsce szczepienia było 5 cm ponad poziomem gruntu.

Pielęgnacja

Drzewa i krzewy przycinamy wczesną wiosną.
Przy silnych mrozach zalecamy owinięcie drzew agrowłókniną.