Róże wielkokwiatowe

Wyświetlanie wszystkich wyników: 14

  Rośliny

  Brak w magazynie
  Brak w magazynie
  (1) 17.00 
  Brak w magazynie
  (1) 17.00 
  Brak w magazynie
  (3) 17.00 
  Brak w magazynie
  Brak w magazynie
  (3) 17.00 
  Brak w magazynie
  (2) 17.00 
  Brak w magazynie
  (2) 17.00 
  Brak w magazynie
  (2) 17.00 
  Brak w magazynie
  (2) 17.00 

  Charakterystyka róży wielkokwiatowej

  Róża wielkokwiatowa (Rosa multiflora) pochodzi z Chin i Japonii. Odmiana wielkokwiatowa róży była uprawiana jako roślina ozdobna i szybko zdobyła ogromną popularność w ogrodach ze względu na obfite kwitnienie, piękne duże kwiaty i odporność na choroby. Róże wielkokwiatowe są krzewami lub pnączami o wysokości od 1 do 2,5 metrów. Kwitną od końca maja do końca czerwca, obficie kwitną ogromnymi kwiatami, które są pełne lub półpełne, mają intensywny zapach i występują w różnych kolorach, takich jak biały, różowy, czerwony i fioletowy.Oto ciekawe odmiany róż wielkokwiatowych:

  Wymagania w uprawie róży wielkokwiatowej

  Róże wielkokwiatowe są łatwe w uprawie i wymagają gleby o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym. Lubią stanowiska słoneczne lub lekko zacienione, a także dobrze przepuszczalną glebę. Sadzonki róż wielkokwiatowych wymagają regularnego podlewania i nawożenia w okresie wegetacyjnym.

  Jak uprawiać i pielęgnować różę

  Róża wielkokwiatowa to roślina łatwa w uprawie, ale wymagająca odpowiedniej pielęgnacji. Można ją sadzić wiosną lub jesienią w miejscu o umiarkowanym oświetleniu i żyznej, przepuszczalnej glebie. Roślina potrzebuje regularnego podlewania, nawożenia i cięcia, co pomaga utrzymać jej zdrowie i kształt. W okresie zimowym warto okryć roślinę, aby chronić ją przed mrozem. Róża wielkokwiatowa może być również uprawiana jako pnącze, wówczas należy zadbać o odpowiednie podpory i prowadzenie pędów.

  Róża wielkokwiatowa - do czego można jej użyć?

  Róże wielkokwiatowe to rośliny ozdobne, które wykorzystuje się do tworzenia rabaty, żywopłotów, a także do dekorowania ogrodów przydomowych. Mają także zastosowanie jako rośliny cięte w bukietach oraz jako ozdoba na balkonach i tarasach, ich kwiat cięty o pachnących kwiatach jest piękną ozdobą. Ich intensywny zapach przyciąga pszczoły i inne owady zapylające, co czyni je atrakcyjnymi dla pszczelarzy. W przemyśle kosmetycznym róże wielkokwiatowe wykorzystuje się do produkcji olejków eterycznych, kremów i perfum. W kuchni, kwiaty róży wielkokwiatowej są stosowane do dekoracji deserów, napojów i potraw, a także idealnie nadają się jako składnik herbat i nalewek.
  Co mówią nasi Klienci
  1232 opinie