Jesienna przedsprzedaż drzew i krzewów owocowych trwa

Twoje zamówienie wyślemy po 9 października 2023 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony jest od pogody i kolejności zamówień).

Odrzuć

Stare odmiany czereśni

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

  Rośliny

  Stara odmiana
  (12) 28.00 
  Stara odmiana
  (5) 28.00 
  Stara odmiana
  (8) 28.00 
  Stara odmiana
  (8) 28.00 
  Stara odmiana
  (8) 28.00 
  Stara odmiana
  (6) 28.00 
  (6) 28.00 
  Stara odmiana
  (4) 28.00 

  Charakterystyka starych odmian czereśni

  Stare odmiany czereśni charakteryzują się przede wszystkim wyjątkowym smakiem, aromatem i wysokimi walorami zdrowotnymi. W przeciwieństwie do nowoczesnych odmian czereśni często posiadają mniejsze owoce, ale zdecydowanie intensywniejszy smak i słodki aromat. Wiele starych odmian czereśni jest też bardziej odpornych na choroby i szkodniki, co pozwala na ich uprawę bez użycia szkodliwych środków chemicznych. Często są to odmiany tradycyjnie uprawiane przez wiele pokoleń, co dodaje im wyjątkowego uroku i wartości historycznej.

  Ekologiczność starych odmian czereśni

  Stare odmiany czereśni charakteryzują się mniej wymagającymi potrzebami pielęgnacji i ochrony przed chorobami w porównaniu z nowoczesnymi odmianami. Dlatego też uprawa starych odmian czereśni jest bardziej ekologiczna, nie trzeba stosować chemicznych oprysków. Ponadto, w sadach z odmianami tradycyjnymi można spotkać większą różnorodność gatunkową owadów, które są pożyteczne w ochronie roślin i zapylaniu. W ten sposób, sady z odmianami tradycyjnymi stają się ważnymi siedliskami dla różnorodności biologicznej i stanowią ważny element ekosystemu. W dodatku, owoce z odmian tradycyjnych, dzięki swojemu bogatszemu smakowi i aromatowi, są bardziej pożądane i bardziej wartościowe.

  Jaka stara odmiana czereśni jest najlepsza?

  Ciężko powiedzieć, która stara odmiana czereśni jest najlepsza, polecamy wybrać taką odmianę, która spełnia nasze preferencje i dobrze przyjmie się w naszej glebie. Oto kilka z ciekawszych starych odmian czereśni:

  Kiedy sadzić drzewka starych odmian czereśni?

  Sadzenie czereśni z odkrytym korzeniem odbywa się w okresie od września do połowy listopada, ewentualnie można też zasadzić je wczesną wiosną. Dobrze jest dobrać odpowiednią podkładkę dla ziemi w naszym ogrodzie lub na działce, która pozwoli czereśni zdrowo rosnąć, a także zadecyduje o jej rozmiarze. Warto też zadbać o odpowiednią rozstawę między drzewami, drzewka które rosną duże dobrze jest sadzić w odległościach około 5 m, a mniejsze drzewka w rozstawie około 3 m, odległość określi nam też kształt, w jaki chcemy formować koronę. Odpowiedni dobór odległości zapewni lepsze owocowanie i przełoży się na lepszej jakości miąższ.
  Co mówią nasi Klienci
  1227 opinii