Róże pienne

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

  Rośliny

  Brak w magazynie
  (3) 45.00 
  Brak w magazynie
  (4) 45.00 
  Brak w magazynie
  (5) 45.00 
  Brak w magazynie
  (3) 45.00 
  Brak w magazynie
  (3) 45.00 
  Brak w magazynie
  (3) 45.00 
  Brak w magazynie
  (3) 45.00 
  Brak w magazynie
  (2) 45.00 
  Brak w magazynie
  (3) 45.00 
  Brak w magazynie
  (2) 45.00 
  Brak w magazynie
  (1) 45.00 

  Charakterystyka róż piennych

  Róże pienne to róże szczepione na pniu podkładki tworzące krzewy o pędach wspinających się na podpórkę i przycinanych w formę drzewka, dlatego są także zwane drzewkiem różanym. Róże pienne mają kwiaty o dużych pąkach i aksamitnych płatkach, jest obficie kwitnąca i ma pełne kwiaty delikatnie pachnące. Mogą osiągać wysokość od 2 do 3 m, w zależności od odmiany tworząc z kwiatów koronę mającą kształt kulisty o ciekawej czystej barwie kwiatów. Kwitną obficie, powtarzając kwitnienie i tworząc kaskady pięknych, kolorowych kwiatów o różnych kształtach, od prostych, pojedynczych do pełnych, wielokrotnych. Efekt dekoracyjny róż piennych jest zwiększony przez zwisające pędy pokryte kwiatami.Godne zainteresowania odmiany róż piennych to:

  Wymagania w uprawie róży piennej

  Sadzić róże pienne zaleca się na niezbyt wilgotnym i słonecznym stanowisku, z osłoną przed wiatrem. Gleba powinna być przepuszczalna i żyzna. Róże na pniu wymagają systematycznego podlewania, zwłaszcza w czasie suszy, a także regularnego nawożenia w okresie wegetacji.

  Jak uprawiać i pielęgnować różę

  Z różami piennymi pielęgnacja jest mało wymagająca, należy je tylko w miarę regularnie przycinać, zarówno w okresie wegetacji, jak i w okresie zimowym. Wiosną należy usunąć martwe i chore pędy oraz przyciąć pozostałe pędy, aby pobudzić roślinę do intensywniejszego kwitnienia. Latem warto zacząć przycinanie po przekwitnięciu kwiatostanów, aby roślina lepiej się rozkrzewiła. Niezbędne jest również regularne usuwanie chwastów z okolic podstawy róży w formie piennej.

  Róża pienna - do czego można jej użyć?

  Róże pienne to dekoracyjne rośliny ozdobne mające oryginalną barwę kwiatów, które idealnie nadają się do wykorzystania w aranżacji ogrodów i parków, ale także na przydomowych posesjach. Rosnące na pniu róże mają wysoki pokrój i piękne kwiaty, do tego duże kwiaty w różnych kolorach sprawiają, że świetnie prezentują się w donicach lub na tarasach. Róże drzewkowe można także wykorzystać jako rośliny w ogrodach w stylu francuskim lub angielskim, gdzie są sadzone w równych rzędach, tworząc geometryczne kształty. W dodatku ich kwiaty można zbierać i używać do wytwarzania perfum lub olejków eterycznych.
  Co mówią nasi Klienci
  1232 opinie