Róże parkowe

Wyświetlanie jednego wyniku

  Rośliny

  Brak w magazynie
  (2) 15.00 

  Charakterystyka róży parkowej

  Róże parkowe to duże, krzaczaste stare róże ogrodowe, które osiągają od 1,2 do 2,5 metra wysokości. Są to rośliny silnie rosnące i obficie kwitnące. Mają charakterystyczne, pełne kwiaty o różnych kolorach - od białych, poprzez różowe i czerwone, aż po purpurowe i fioletowe. Kwiaty róż parkowych mogą osiągać nawet do 15 cm średnicy i pachną intensywnie. Liście róży parkowej są zwykle ciemnozielone, błyszczące i o pełnym kształcie.

  Wymagania w uprawie róży parkowej

  Róże parkowe najlepiej sadzić na słonecznych stanowiskach, chociaż tolerują lekkie zacienienie. Gleba powinna być przepuszczalna, próchniczna i lekko wilgotna. Róże parkowe wymagają regularnego podlewania w okresie letnim i nawożenia, co najmniej raz w roku nawozem mineralnym lub organicznym. Ważne jest również systematyczne usuwanie przekwitłych kwiatów oraz przycinanie rośliny na wiosnę, co pobudzi rozwój nowych pędów i zapewni lepsze kwitnienie.

  Jak uprawiać i pielęgnować różę

  Róże najlepiej sadzić wiosną lub jesienią, kiedy temperatura jest łagodna. Przed sadzeniem należy przygotować miejsce i wymieszać glebę z kompostem lub obornikiem. Po posadzeniu rośliny należy regularnie podlewać i usuwać zwiędłe kwiaty i chore liście, co pobudza kwitnienie. W czasie zimy warto okryć rośliny gałązkami świerku, co ochroni je przed mrozem.

  Róża parkowa - do czego można jej użyć?

  Róże parkowe są uprawiane przede wszystkim jako rośliny ozdobne w parkach, ogrodach i przydomowych ogródkach. Ich piękne, duże kwiaty sprawiają, że są chętnie wykorzystywane do aranżacji bukietów i dekoracji. Można też utworzyć z róż parkowych w ogrodzie piękny żywopłot. W kosmetyce naturalnej stosuje się olejek różany pozyskiwany z płatków kwiatów róży parkowej, który ma właściwości regenerujące i nawilżające dla skóry.
  Co mówią nasi Klienci
  1229 opinii