Jesienna przedsprzedaż drzew i krzewów owocowych trwa

Twoje zamówienie wyślemy po 9 października 2023 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony jest od pogody i kolejności zamówień).

Odrzuć

Róże pienne

Wyświetlanie wszystkich wyników: 12

  Rośliny

  Brak w magazynie
  (3) 45.00 
  Brak w magazynie
  (4) 45.00 
  Brak w magazynie
  (5) 45.00 
  Brak w magazynie
  (3) 45.00 
  Brak w magazynie
  (3) 45.00 
  Brak w magazynie
  (3) 45.00 
  Brak w magazynie
  (3) 45.00 
  Brak w magazynie
  (2) 45.00 
  Brak w magazynie
  (3) 45.00 
  Brak w magazynie
  (2) 45.00 
  Brak w magazynie
  (1) 45.00 

  Charakterystyka róż piennych

  Róże pienne to róże szczepione na pień podkładki tworzące krzewy o pędach wspinających się na podpórkę i przycinanych w formę drzewka. Mogą osiągać wysokość od 2 do 3 m, w zależności od odmiany tworząc z kwiatów koronę mającą kształt kulisty. Kwitną obficie, powtarzając kwitnienie i tworząc kaskady pięknych, kolorowych kwiatów o różnych kształtach, od prostych, pojedynczych do pełnych, wielokrotnych. Efekt dekoracyjny róż piennych jest zwiększony przez zwisające pędy pokryte kwiatami.Godne zainteresowania odmiany róż piennych to:

  Wymagania w uprawie róży piennej

  Sadzić róże pienne zaleca się na niezbyt wilgotnym i słonecznym stanowisku, z osłoną przed wiatrem. Gleba powinna być przepuszczalna i żyzna. Róże na pniu wymagają systematycznego podlewania, zwłaszcza w czasie suszy, a także regularnego nawożenia w okresie wegetacji.

  Jak uprawiać i pielęgnować różę

  Z różami piennymi pielęgnacja jest mało wymagająca, należy je tylko w miarę regularnie przycinać, zarówno w okresie wegetacji, jak i w okresie zimowym. Wiosną należy usunąć martwe i chore pędy oraz przyciąć pozostałe pędy, aby pobudzić roślinę do intensywniejszego kwitnienia. Latem warto zacząć przycinanie po przekwitnięciu kwiatostanów, aby roślina lepiej się rozkrzewiła. Niezbędne jest również regularne usuwanie chwastów z okolic podstawy rośliny.

  Róża pienna - do czego można jej użyć?

  Róże pienne to dekoracyjne rośliny ozdobne, które idealnie nadają się do wykorzystania w aranżacji ogrodów i parków, ale także na przydomowych posesjach. Rosnące na pniu róże mają wysoki pokrój i piękne, do tego duże kwiaty w różnych kolorach sprawiają, że świetnie prezentują się w donicach lub na tarasach. Róże pienną można także wykorzystać jako rośliny w ogrodach w stylu francuskim lub angielskim, gdzie są sadzone w równych rzędach, tworząc geometryczne kształty. W dodatku ich kwiaty można zbierać i używać do wytwarzania perfum lub olejków eterycznych.
  Co mówią nasi Klienci
  1227 opinii